: : Навігація : :
: : Календарь : :
: : Архіви : :
: : Партнери : :
Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією
- Гість
Будь ласка, зареєструйтесь
: : Опитування : :
Як Ви ставитесь до пенсійної реформи? [?]
: : Актуальні документи : :
- ВІДПОЧИНОК. САНАТОРІЙ ЧЕРЕМОШ. МОРШИН
- Санаторій Черемош м.Моршин знаходиться в центрі курорту, в лісопарковій зоні – екологічно чистій місцевості, де сама природа сприяє вашому від...
- Статут профспілки працівників освіти і науки України
- Завантажити статут [attachment=305] ...
- КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР (УГОДА) між управлінням освіти і науки облдержадміністрації та обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки України на 2012– 2015 роки
- Завантажити угоду [attachment=2] ...
- Розмір мінімальної заробітної плати: позиція профспілок
- В основу державної соціальної політики покладено ідею соціальних мінімумів: прожитковий мінімум, мінімальна зарплата, мінімальна пенсія, ака...
- Контакти
- КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ &nb...
Засідання Ради вищої школи: увага до законодавчих ініціатив у сфері вищої освіти

Участь у роботі заходу взяли понад 65 представників із різних регіонів країни – голови профкомів провідних закладів вищої освіти та лідери обласних організацій Профспілки.
Відкрив роботу засідання Голова Профспілки Георгій Труханов і поінформував про рішення Пленуму ЦК Профспілки щодо обрання голови профкому Київського національного університету імені Тараса Шевченка Дмитра Чомка – заступником Голови Профспілки – головою Ради вищої школи.
Ключові питання засідання:
- імплементація Закону України № 3791-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки наукової роботи в закладах вищої освіти» (ухваленого 6 червня 2024 року);
- обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до низки урядових актів з метою запровадження посад педагогічних працівників у ЗВО.
Під час ведення заходу Дмитро Чомко наголосив, що попри значущість прийнятого Закону № 3791-IX, його практична реалізація викликає занепокоєння в університетському середовищі через низку неузгоджених положень, які можуть створити додаткові ризики для трудових колективів.
Участь у засіданні взяв генеральний директор Директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН України Олег Шаров. Він представив бачення міністерства щодо імплементації нового закону, зауваживши, що МОН не вимагатиме повного виконання норм закону вже з 1 вересня 2025 року, усвідомлюючи складність переходу. Водночас він підкреслив, що заклади вищої освіти мають планувати відповідні зміни.
Представник міністерства подякував Профспілці за оперативне реагування на критичні аспекти в документах і запевнив у готовності до подальшої взаємодії.
До обговорення активно долучилися учасники засідання від закладів вищої освіти, серед яких Наталя Хараджян (Криворізький державний педагогічний університет), Андрій Шидловський (Рівненський державний гуманітарний університет), Володимир Бурак (Львівський національний університет імені Івана Франка), Віталій Котенко (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).
При розгляді другого питання порядку денного заступник Голови Профспілки Сергій Романюк презентував огляд проєкту постанови Уряду та окреслив низку ризиків, які можуть виникнути в разі її ухвалення. Разом з тим, Профспілка підтримує позитивні норми проєкту, зокрема – відпустку заввідділенням ЗФПО у повному обсязі.
Водночас профспілкова сторона відстоюватиме недопущення звуження трудових прав працівників професійної, фахової передвищої та післядипломної освіти.
У підсумку учасники засідання наголосили на необхідності подальшого змістовного діалогу з Міністерством освіти і науки України для доопрацювання документів і забезпечення справедливої реалізації законодавчих змін у сфері вищої освіти.
- Розділ: ---
| - Автор: Lenchik
- Коментарів: 0
- Переглядів: 4
|
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.