Эксклюзивные шаблоны DLE скачать бесплатно для dle.
Популярные игры онлайн для домашнего отдыха.
Диснеевские мультики скачать и смотреть онлайн.
Современное тепловое оборудование для обогрева дома.
Смотри какие красивые мотоциклы можно купить.
Добро пожаловать на сайт киа клуб и киа форум.
: : Навігація : :
: : Календарь : :
«    Вересень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
: : Архіви : :
Вересень 2023 (11)
Серпень 2023 (5)
Липень 2023 (3)
Червень 2023 (10)
Травень 2023 (12)
Квітень 2023 (13)
: : Партнери : :

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією

: : Опитування : :
Як Ви ставитесь до пенсійної реформи? [?]
Позитивно
Негативно
Влаштовує... Але...
Зовсім негативно
Нецікавлюсь
: : Актуальні документи : :
Про профспілку
Профспілка працівників освіти і науки України

КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ
ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
25006, м. Кіровоград, вул. Преображенська, 4
тел. 24-69-14, тел./факс 24-65-22
e-mail: opon-kirovograd@host.kr.ua

Історична довідка

 

Історія Кіровоградської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України нерозривно пов’язана з історією самого краю.
Біографія Кіровоградщини розпочалася 10 січня 1939 року підписанням відповідного Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР.
З квітня 1939 року почав діяти Кіровоградський обласний комітет профспілки працівників початкової та середньої школи. Очолив його Іван Юхимович Скрипниченко.

Після тимчасової німецько-фашистської окупації обласна організація профспілки відновила свою діяльність у 1944р. Першим повоєнним головою обласного комітету профспілки працівників початкових і середніх шкіл на конференції 20 січня 1945 року було обрано Никанора Лукича Солоху.
З 1947 по 1954 рік головою обкому профспілки початкових і середніх шкіл на двох конференціях поспіль обирався відомий на Кіровоградщині педагог-фронтовик Олександр Володимирович Глушко, секретарем – Ольга Іванівна Решетникова.

На V звітно-виборній конференції у лютому 1954 року, а потім ще на чотирьох конференціях (у 1958, 1960, 1962 та 1963 роках) головою обкому профспілки обирався Микола Євдокимович Колючий, секретарем – Ольга Іванівна Решетникова,Василь Семенович Козлітін. М.Є. Колючий та В.С. Козлітін найдовше у цей період керували обласною організацією. Досвідчені і шановні в області люди, вони багато зробили для зростання авторитету профспілки освітян серед обласного загалу.

На звітно-виборній конференції обласної профспілкової організації у 1958 році делегатом на обласну міжспілкову конференцію разом з іншими знаними педагогами і профспілковими діячами обирається директор Павлиської ЗОШ Онуфріївського району В.О. Сухомлинський.
У 1963 році народногосподарський комплекс області розділяється на промисловий і сільський.

У зв’язку з цим у березні 1963 року відбуваються дві обласні профспілкові конференції працівників освіти, вищої школи і наукових установ: промислова і сільська. Головою промислового обкому профспілки працівників освіти, вищої школи і наукових установ (тоді «оргбюро») було обрано Олександру Тимофіївну Шаповалову, секретарем – Василя Петровича Трофимця.

Головою сільського обкому профспілки став Микола Євдокимович Колючий, секретарем – Василь Петрович Федічкін.
На черговій профспілковій конференції обираються обласний комітет і його голова – Олександра Тимофіївна Шаповалова та секретар – Павло Павлович Голуб.

У квітні 1967 року на ХІІ обласній звітно-виборній конференції головою обкому профспілки обирається Марія Панасівна Матюшенко, секретарем – Павло Павлович Голуб, кандидатом у члени обкому профспілки – Скалько Світлана Леонідівна – старший методист обласної станції юних натуралістів.
У березні 1968 року на 3-му пленумі обкому профспілки Світлана Леонідівна Скалько обирається секретарем.
У грудні 1969 року на ХІІІ обласній звітно-виборній конференції головою обкому профспілки обирається Світлана Леонідівна Скалько, секретарем – Тамара Іванівна Коваленко.

Період цей позначається подальшим розвитком започаткованих раніше справ і, зокрема, соціалістичного змагання між колективами шкіл,дитячих дошкільних і позашкільних закладів, ВНЗ, районів і міст, підготовкою закладів освіти до чергового навчального року, дотриманням техніки безпеки і законодавчих актів про оплату праці. Водночас спілчани переймаються й розвитком культмасової та спортивної роботи, організацією дозвілля і оздоровлення членів профспілки, їх родин, проблемами побуту працівників освіти та студентів.

Проблеми, пов’язані з удосконаленням роботи з педагогічними кадрами і особливо молодими вчителями, як і завжди посідали у ті роки важливе місце у роботі обласного комітету профспілки.
Починаючи з 1968 року, проводяться обласні зльоти молодих вчителів, започатковані В. О. Сухомлинським, на яких молоді спеціалісти зустрічаються з представниками владних структур області , керівниками закладів освіти, педінституту, інституту удосконалення вчителів, обкому профспілки, ветеранами педагогічної праці.

На звітно-виборних конференціях у 1995, 2000, 2005 роках головою обкому профспілки знову обирається Світлана Леонідівна Скалько, її заступником – Сергій Юрійович Петров.
У цей період обласна профспілкова організація спрямовує свою діяльність на співпрацю з депутатським корпусом, активну участь у бюджетному процесі, координує дії первинних організацій щодо забезпечення результативної роботи у рамках офіційних трудових конфліктів профспілки з урядовою стороною, які супроводжуються акціями протесту , у тому числі й пікетуванням Верховної Ради України і Кабінету Міністрів.

Протягом 2000-2003 років обласна організація профспілки активно підтримувала дії Центрального комітету Профспілки, який двічі входив в офіційний трудовий спір з урядовою стороною, постійно проводила організаційну та роз’яснювальну роботу.
Обком профспілки активно вдосконалює систему заохочення педагогів до сумлінної високо продуктової праці, піклуючись про піднесення престижу педагогічної професії, проводить сам і бере участь у заходах вшанування кращих освітян.

Подальшого удосконалення набуває й робота з молодими вчителями області, яку свого часу започаткував В.О. Сухомлинський, видатний педагог і вчений. Форми цієї роботи з року в рік урізноманітнюються. Широкою популярністю користується так званий «Тиждень молодого вчителя». У його рамках проводяться районні, міські і обласний зльоти молодих вчителів Кіровоградщини. Всі заходи «Тижня молодого вчителя», як правило, проходять у кілька етапів: від місцевих до обласного зльоту молодих вчителів.

Етапними на шляху приведення внутріспілкової роботи у відповідність із статутними нормами стали ІV (1996 р.) і V (2002 р.) пленуми обкому профспілки та обласна науково-практична конференція (1997 р.), які визначили пріоритетні завдання профспілкових комітетів області щодо безумовного дотримання положень Статуту Профспілки, Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», зміцнення внутріспілкової дисципліни і організованості, забезпечення солідарних дій первинних організацій у відстоюванні економічних, трудових, професійних, соціальних прав і гарантій працівників галузі.
Конкретизації тактики дій в умовах реформування освіти була присвячена науково-практична конференція «Роль і місце галузевої профспілки у реформуванні освіти» (2001р.), в якій взяли участь близько 200 працівників всіх типів навчальних закладів області, працювали секції, учасники яких виробили пропозиції, що лягли в основу рекомендацій конференції.

У травні 2010р. на 19-й обласній звітно-виборній конференції профспілки головою обласної організації знову обрано Скалько Світлану Леонідівну, заступником голови – Доценка Олександра Андрійовича, заступником голови на громадських засадах – Шатну Лідію Францівну.
На 20-й звітно-виборній конференції в травні 2015р. Голової Обкому профспілки обрано Скалько С.Л., заступником голови - Петрова С.Ю., заступником голови обкому на громадських засадах - Шатну Л.Ф.
Обласна організація профспілки продовжує здійснювати представництво і захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.
Нині обласна організація профспілки об’єднує 21 районний, 4 міські комітети профспілки, 819 первинних профорганізацій, 603 профгрупи, на обліку в яких налічується близько 40 тисяч членів профспілки.
Авторитет обласної організації зміцнюють сумлінною працею та особистим прикладом члени президії обкому Профспілки, зокрема, Квітка Н.І., Цесарська Л.Н., Ковальов В.О., Пилєнок Н.І., Мартюшина Т.Г., Рябошапка В.П. і ін.

Виважена й одночасно активна і цілеспрямована позиція профспілкових лідерів, членів президії, підтримка та розуміння складності ситуації з боку активу, колективні спільні дії, відвертий діалог з керівниками членських організацій, трудовими колективами, співпраця і розумний компроміс з владою сприяли її організаційному зміцненню, зростанню єдності і солідарності у відстоюванні законних прав та інтересів спілчан.

У листопаді 2021р. на 21-й обласній звітно-виборній конференції профспілки головою обласної організації знову обрано Петрова Сергія Юрійовича, заступником голови – Гостєву Світлану Анатоліївну, заступником голови на громадських засадах – Голуба Дмитра Вадимовича. Обласна організація профспілки продовжує здійснювати представництво і захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки. Нині обласна організація профспілки об’єднує 21 районний, 4 міські комітети профспілки, 627 первинних профорганізацій, 590 профгрупи, на обліку в яких налічується близько 27 тисяч членів профспілки. Кіровоградська обласна профспілкова організація освітян сьогодні, як і в усі попередні роки свого існування, керується головним законом спілчанського життя – натхненно служити людям.
Эксклюзивные шаблоны DLE скачать бесплатно для dle.
Популярные игры онлайн для домашнего отдыха.
Диснеевские мультики скачать и смотреть онлайн.
Современное тепловое оборудование для обогрева дома.
Смотри какие красивые мотоциклы можно купить.
Добро пожаловать на сайт киа клуб и киа форум.