: : Навігація : :
: : Календарь : :
: : Архіви : :
: : Партнери : :
Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією
- Гість
Будь ласка, зареєструйтесь
: : Опитування : :
Як Ви ставитесь до пенсійної реформи? [?]
: : Актуальні документи : :
- ВІДПОЧИНОК. САНАТОРІЙ ЧЕРЕМОШ. МОРШИН
- Санаторій Черемош м.Моршин знаходиться в центрі курорту, в лісопарковій зоні – екологічно чистій місцевості, де сама природа сприяє вашому від...
- Статут профспілки працівників освіти і науки України
- Завантажити статут [attachment=305] ...
- КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР (УГОДА) між управлінням освіти і науки облдержадміністрації та обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки України на 2012– 2015 роки
- Завантажити угоду [attachment=2] ...
- Розмір мінімальної заробітної плати: позиція профспілок
- В основу державної соціальної політики покладено ідею соціальних мінімумів: прожитковий мінімум, мінімальна зарплата, мінімальна пенсія, ака...
- Контакти
- КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ &nb...
Чи потрібно станом на сьогодні створювати на підприємстві комісію із виплати перших 5 днів лікарняних і затверджувати це наказом?

Раніше на кожному підприємстві, в установі чи організації створювалась комісія (або уповноважений, якщо на підприємстві до 15 працівників) із соціального страхування. Такі комісії були обов’язковими як для державних, так і для приватних чи інших підприємстві та навіть для ФОП. Саме комісія була уповноважена призначати або відмовляти в призначенні допомоги за кожним лікарняним співробітників.
Шукаєте перевірену кадрову інформацію? Наші довідники – завжди актуальні та оновлюються відповідно до законодавства
Однак з 01 січня 2023 року створення і діяльність таких комісій не передбачені.Тож відтепер рішення про призначення або відмову в призначенні допомог за листками непрацездатності має приймати сам роботодавець (ФОП) або уповноважена ним особа.
Призначити уповноважену особу можна розпорядчим документом на розсуд керівника підприємства. Якщо рішення буде приймати керівник підприємства чи ФОП, то спеціального наказу не потрібно.
Рішення про призначення допомоги по тимчасовій втраті працездатності, декретної допомоги, допомоги на поховання необхідно оформлювати відповідним розпорядчим документом – це може бути наказ, постанова, розпорядження, рішення тощо. Також це може бути й протокол.
Зауважте, що нормативно-правові та розпорядчі акти Фонду соціального страхування України діють до затвердження відповідних рішень ПФУ (п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»). Звичайно постанова № 13 діє в частині, що не суперечить діючим нормам Закону № 1105. Тобто, можна користуватись формою протоколу, затвердженою цією постановою № 13
Щодо виду розпорядчого документу про призначення страхових виплат, то, вважаємо, наказ про призначення лікарняних видається, якщо рішення приймає безпосередньо керівник або сам ФОП. Якщо він призначає уповноваженого, то доцільно складати рішення уповноваженого про призначення матзабезпечення. Якщо уповноважених декілька, то варто складати протокол або рішення уповноважених. Тобто, для призначення матзабезпечення має бути один з таких розпорядчих документів.
Джерело Kadroland
- Розділ: ---
| - Автор: Lenchik
- Коментарів: 0
- Переглядів: 0
|
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.