: : Навігація : :
: : Календарь : :
: : Архіви : :
: : Партнери : :
Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією
- Гість
Будь ласка, зареєструйтесь
: : Опитування : :
Як Ви ставитесь до пенсійної реформи? [?]
: : Актуальні документи : :
- ВІДПОЧИНОК. САНАТОРІЙ ЧЕРЕМОШ. МОРШИН
- Санаторій Черемош м.Моршин знаходиться в центрі курорту, в лісопарковій зоні – екологічно чистій місцевості, де сама природа сприяє вашому від...
- Статут профспілки працівників освіти і науки України
- Завантажити статут [attachment=305] ...
- КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР (УГОДА) між управлінням освіти і науки облдержадміністрації та обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки України на 2012– 2015 роки
- Завантажити угоду [attachment=2] ...
- Розмір мінімальної заробітної плати: позиція профспілок
- В основу державної соціальної політики покладено ідею соціальних мінімумів: прожитковий мінімум, мінімальна зарплата, мінімальна пенсія, ака...
- Контакти
- КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ &nb...
ДЛЯ ЧОГО ПРАЦІВНИКУ ПОТРІБНА ПРОФСПІЛКА? ЩО ТОБІ ДАЄ ПРОФСПІЛКА?
Ти працюєш, як правило, за безстроковим трудовим договором і входиш до складу профспілкової організації, яка діє в установі чи закладі освіти? Чи замислювався ти над тим, які маєш переваги у порівнянні з іншими працівниками, які не мають профспілкового членства?
Чи знаєш ти, що профспілки створюються самими громадянами без дозволу роботодавця чи органів влади? Це конституційне право громадян України, а діяльність профспілок регулюється спеціальним Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та їх статутами.
Цей Закон забороняє роботодавцям, представникам влади чи політичних пар¬тій втручатися в діяльність профспілок, перешкоджати їх законній діяльності або чинити перешкоди громадянам на об’єднання в профспілки. За такі дії їм за¬грожує дисциплінарна, адміністративна або кримінальна відповідальність. Робо¬тодавець зобов’язаний створити умови для діяльності профспілки.
Положення Закону встановлюють до¬даткові пільги і гарантії працівникам, яких обрано до складу виборних профспіл¬кових органів (профкому). Зокрема, вони мають право на вільний від роботи час із збереженням заробітної плати за рахунок роботодавця для виконання обов’язків у інтересах трудового колективу, а також на додаткову відпустку до 6 календарних днів на час профспілкового навчання.
Роботодавцю заборонено змінювати профактивістам умови трудового дого¬вору, зменшувати розмір заробітної пла¬ти, звільняти з роботи чи накладати дис¬циплінарне стягнення без згоди вищого профспілкового органу.
Членство в профспілці є запорукою від незаконного звільнення працівника, бо роботодавець не має права звільняти його за своєю ініціативою без згоди профспілкового комітету.
У разі скорочення чисельності або штату працівників, реструктуризації чи закриття підприємства, роботодавець зобов’язаний завчасно провести з профспілковим комітетом консультації щодо запобігання чи зменшення звільнень, пом’якшення їх несприятливих наслід¬ків, зокрема шляхом перепідготовки та сприяння працевлаштуванню вивільню¬ваних працівників, надання оплачува¬них днів для пошуку іншої роботи, ви¬плати вихідної допомоги тощо.
Профком контролює: чи попередив власник працівника за 2 місяці про мож¬ливе скорочення, чи запропонував йому вакантні посади, що є в закладі, чи правильно визначив тих працівників, які мають переважне право на залишення на роботі, на низку інших важливих моментів.
Профспілковий юрист захищатиме тебе безоплатно в судах, якщо роботода¬вець звільнив незаконно.
Основне завдання профспілки: пред¬ставляти інтереси працівників у відноси¬нах із роботодавцем і вимагати від нього безпечних умов праці та гідної її оплати, встановлення пільг і гарантій, передбаче¬них як законодавством, так і додаткових, передбачених колдоговором.
Профспілка представляє перед робо¬тодавцем як колективні інтереси праців¬ників навчального закладу, укладаючи колек¬тивний договір, так і індивідуальні ін¬тереси та права своїх спілчан.
Власник не має права одноосібно на свій розсуд встановлювати норми робо¬чого часу й оплати праці працівників. Усе це відбувається за погодженням з профспілковим комітетом та згідно з умовами колективного договору. З профспілкою також погоджуються правила внутрішнього трудового розпорядку, гра¬фіки змінності, відпусток працівників, отримання дозволу на залучення до над¬урочних робіт.
Колективний договір – це юридичний документ, яким регулюються усі трудові відносини на конкретному підприємстві, установі, організації.
Саме тому профспілка висуває та відстоює перед власником (роботодавцем) або його представником вимоги праців¬ників щодо визначення форм і систем за¬робітної плати, розмірів посадових окла¬дів, доплат, надбавок, премій, винагород, заохочень та інших стимулюючих і ком¬пенсаційних виплат.
Профспілка проти¬стоїть роботодавцю щодо запровадження протизаконних штрафних санкцій до працівника.
Профспілкова організація контролює виконання роботодав¬цем узятих на себе зобов’язань та має право притягти його до відповідальнос-ті, якщо він не виконує колективний договір чи порушує трудове законодавство, або ж навіть ініціювати його звільнення.
Якщо зарплату вчасно не виплатили, роботодавець зобов’язаний надати профспілці інформацію про наявність коштів на рахунках закладу. Профспілка повинна всіма засобами боротися за сво¬єчасну виплату зарплати - це одне з осно¬вних прав трудящих.
Якщо ж працівник працює в установі чи організації, яка утримується за бю¬джетні кошти, то повинен розуміти, що умови оплати його праці регулюються постановами Уряду. Але Уряд приймає рішення про збільшення оплати праці лише під наполегливим тиском всеукра-їнських профспілок бюджетної сфери (освітян, медиків, працівників культури, соціальної сфери тощо).
Тому так важливо кожному спілчанину, кожній первинці активно під¬тримувати профспілкові вимоги та, в разі потреби, брати участь в акціях протесту.
ПРОФСПІЛКА ЗАХИЩАЄ ТВОЇ ПРАВА НА БЕЗПЕЧНІ УМОВИ РОБОТИ
Профспілка має право конт¬ролювати дотримання в установі, закладі освіти створення безпечних і нешкідливих умов роботи.
Її представники можуть без¬перешкодно відвідувати й огля¬дати робочі місця, пропонувати роботодавцю здійснити заходи для покращення умов роботи, а також проводити незалежну експертизу умов праці.
У разі виявлення загрози життю та здоров’ю найманих працівників профспілка має право і повинна вимагати від ро¬ботодавця негайного припинен¬ня роботи як на таких робочих місцях, так і в навчальному закладі за¬галом, на час, необхідний для усунення загрози, причому з обов’язковою виплатою праців¬никам всієї заробітної плати за цей період.
Профспілка бере участь у роз¬слідуванні нещасних випадків, що можуть статися на робочому місці, не дає змоги роботодавцю перекласти вину за це на самого працівника. У цьому випадку потерпілому гарантуються значні виплати за ушкодження його здоров’я, а у разі смерті – на утримання його сім′ї.
Без профспілки це зробити неможливо!
ПРОФСПІЛКА ПІКЛУЄТЬСЯ ПРО ТВІЙ КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК ТА ВІДПОЧИНОК
Профспілка організовує від¬починок і оздоровлення не лише спілчан, а й членів їхніх сімей, зокрема дітей. Вона вкладає зна¬чні кошти для допомоги батькам у придбанні путівок до дитячих оздоровчих закладів у екологіч¬но чистих регіонах України, ор¬ганізовує дітям новорічні свята. Активно пропагує здоровий спосіб життя, організовує спортивні заходи.
Профспілка сприяє створен¬ню у колективі комфортного морально-психологічного кліма¬ту, вшановує працівників та ветеранів з наго¬ди значних подій у їхньому жит¬ті та професійних свят.
Профспілка завжди прийде на допомогу при життєвих нега¬раздах, підтримає тебе і мораль¬но, і матеріально (і не лише за рахунок власного профбюджету, а і за рахунок солідарної фінансової підтримки вищих профспілкових органів).
ПЕРЕВАГИ ЧЛЕНА ПРОФСПІЛКИ
За умови внесення до діючого колдоговору навчального закладу змін, що стосуються норм вищих ніж це передбачено чинним законодавством (на підставі Рекомендації МОП №91 та рішень грудневого (2018р.) та травневого (2019р) пленумів обкому профспілки) член профспілки отримає низку переваг у порівняні з працівником, який не є членом профспілки (зокрема щодо оплати праці за період простою не з вини працівника, виплати грошової винагороди та інших надбавок і доплат у максимальному розмірі у відповідності до Галузевої угоди).
Встановивши ці норми у колдоговорі, голова профкому (профорганізатор) погоджує з керівником закладу розміри доплат, надбавок, винагород, премій, навантаження, умови праці та відпочинку виключно членів профспілки.
Ти знатимеш свої права, га¬рантовані законами держави щодо норм робочого часу і часу відпочинку, відпусток, безпеч¬них умов роботи, гідної опла¬ти праці та пенсії.
Умітимеш їх захищати пе¬ред роботодавцем.
Матимеш право на без¬оплатну юридичну допомогу та допомогу профспілкових адво¬катів, якщо з тобою вчинили протизаконно, в т.ч. на захист прав та інтересів у судових органах.
Виявиш свої лідерські на¬вички, братимеш особисту участь у громадській діяльності колективу та профспілкової ор¬ганізації, прийнятті нею рішень, у тому числі обиратимеш керів¬ника та членів профкому.
Матимеш можливість на¬вчатися у вищих профспілкових закладах освіти, підвищувати свій рівень через систему проф¬спілкового навчання.
Братимеш участь у заходах профспілки щодо відстоювання належних трудових прав праців¬ників на національному рівні, справедливих тарифів на житло¬во-комунальні послуги, цін на газ та електроенергію.
Чи знаєш ти, що профспілки створюються самими громадянами без дозволу роботодавця чи органів влади? Це конституційне право громадян України, а діяльність профспілок регулюється спеціальним Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та їх статутами.
Цей Закон забороняє роботодавцям, представникам влади чи політичних пар¬тій втручатися в діяльність профспілок, перешкоджати їх законній діяльності або чинити перешкоди громадянам на об’єднання в профспілки. За такі дії їм за¬грожує дисциплінарна, адміністративна або кримінальна відповідальність. Робо¬тодавець зобов’язаний створити умови для діяльності профспілки.
Положення Закону встановлюють до¬даткові пільги і гарантії працівникам, яких обрано до складу виборних профспіл¬кових органів (профкому). Зокрема, вони мають право на вільний від роботи час із збереженням заробітної плати за рахунок роботодавця для виконання обов’язків у інтересах трудового колективу, а також на додаткову відпустку до 6 календарних днів на час профспілкового навчання.
Роботодавцю заборонено змінювати профактивістам умови трудового дого¬вору, зменшувати розмір заробітної пла¬ти, звільняти з роботи чи накладати дис¬циплінарне стягнення без згоди вищого профспілкового органу.
Членство в профспілці є запорукою від незаконного звільнення працівника, бо роботодавець не має права звільняти його за своєю ініціативою без згоди профспілкового комітету.
У разі скорочення чисельності або штату працівників, реструктуризації чи закриття підприємства, роботодавець зобов’язаний завчасно провести з профспілковим комітетом консультації щодо запобігання чи зменшення звільнень, пом’якшення їх несприятливих наслід¬ків, зокрема шляхом перепідготовки та сприяння працевлаштуванню вивільню¬ваних працівників, надання оплачува¬них днів для пошуку іншої роботи, ви¬плати вихідної допомоги тощо.
Профком контролює: чи попередив власник працівника за 2 місяці про мож¬ливе скорочення, чи запропонував йому вакантні посади, що є в закладі, чи правильно визначив тих працівників, які мають переважне право на залишення на роботі, на низку інших важливих моментів.
Профспілковий юрист захищатиме тебе безоплатно в судах, якщо роботода¬вець звільнив незаконно.
Основне завдання профспілки: пред¬ставляти інтереси працівників у відноси¬нах із роботодавцем і вимагати від нього безпечних умов праці та гідної її оплати, встановлення пільг і гарантій, передбаче¬них як законодавством, так і додаткових, передбачених колдоговором.
Профспілка представляє перед робо¬тодавцем як колективні інтереси праців¬ників навчального закладу, укладаючи колек¬тивний договір, так і індивідуальні ін¬тереси та права своїх спілчан.
Власник не має права одноосібно на свій розсуд встановлювати норми робо¬чого часу й оплати праці працівників. Усе це відбувається за погодженням з профспілковим комітетом та згідно з умовами колективного договору. З профспілкою також погоджуються правила внутрішнього трудового розпорядку, гра¬фіки змінності, відпусток працівників, отримання дозволу на залучення до над¬урочних робіт.
Колективний договір – це юридичний документ, яким регулюються усі трудові відносини на конкретному підприємстві, установі, організації.
Саме тому профспілка висуває та відстоює перед власником (роботодавцем) або його представником вимоги праців¬ників щодо визначення форм і систем за¬робітної плати, розмірів посадових окла¬дів, доплат, надбавок, премій, винагород, заохочень та інших стимулюючих і ком¬пенсаційних виплат.
Профспілка проти¬стоїть роботодавцю щодо запровадження протизаконних штрафних санкцій до працівника.
Профспілкова організація контролює виконання роботодав¬цем узятих на себе зобов’язань та має право притягти його до відповідальнос-ті, якщо він не виконує колективний договір чи порушує трудове законодавство, або ж навіть ініціювати його звільнення.
Якщо зарплату вчасно не виплатили, роботодавець зобов’язаний надати профспілці інформацію про наявність коштів на рахунках закладу. Профспілка повинна всіма засобами боротися за сво¬єчасну виплату зарплати - це одне з осно¬вних прав трудящих.
Якщо ж працівник працює в установі чи організації, яка утримується за бю¬джетні кошти, то повинен розуміти, що умови оплати його праці регулюються постановами Уряду. Але Уряд приймає рішення про збільшення оплати праці лише під наполегливим тиском всеукра-їнських профспілок бюджетної сфери (освітян, медиків, працівників культури, соціальної сфери тощо).
Тому так важливо кожному спілчанину, кожній первинці активно під¬тримувати профспілкові вимоги та, в разі потреби, брати участь в акціях протесту.
ПРОФСПІЛКА ЗАХИЩАЄ ТВОЇ ПРАВА НА БЕЗПЕЧНІ УМОВИ РОБОТИ
Профспілка має право конт¬ролювати дотримання в установі, закладі освіти створення безпечних і нешкідливих умов роботи.
Її представники можуть без¬перешкодно відвідувати й огля¬дати робочі місця, пропонувати роботодавцю здійснити заходи для покращення умов роботи, а також проводити незалежну експертизу умов праці.
У разі виявлення загрози життю та здоров’ю найманих працівників профспілка має право і повинна вимагати від ро¬ботодавця негайного припинен¬ня роботи як на таких робочих місцях, так і в навчальному закладі за¬галом, на час, необхідний для усунення загрози, причому з обов’язковою виплатою праців¬никам всієї заробітної плати за цей період.
Профспілка бере участь у роз¬слідуванні нещасних випадків, що можуть статися на робочому місці, не дає змоги роботодавцю перекласти вину за це на самого працівника. У цьому випадку потерпілому гарантуються значні виплати за ушкодження його здоров’я, а у разі смерті – на утримання його сім′ї.
Без профспілки це зробити неможливо!
ПРОФСПІЛКА ПІКЛУЄТЬСЯ ПРО ТВІЙ КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК ТА ВІДПОЧИНОК
Профспілка організовує від¬починок і оздоровлення не лише спілчан, а й членів їхніх сімей, зокрема дітей. Вона вкладає зна¬чні кошти для допомоги батькам у придбанні путівок до дитячих оздоровчих закладів у екологіч¬но чистих регіонах України, ор¬ганізовує дітям новорічні свята. Активно пропагує здоровий спосіб життя, організовує спортивні заходи.
Профспілка сприяє створен¬ню у колективі комфортного морально-психологічного кліма¬ту, вшановує працівників та ветеранів з наго¬ди значних подій у їхньому жит¬ті та професійних свят.
Профспілка завжди прийде на допомогу при життєвих нега¬раздах, підтримає тебе і мораль¬но, і матеріально (і не лише за рахунок власного профбюджету, а і за рахунок солідарної фінансової підтримки вищих профспілкових органів).
ПЕРЕВАГИ ЧЛЕНА ПРОФСПІЛКИ
За умови внесення до діючого колдоговору навчального закладу змін, що стосуються норм вищих ніж це передбачено чинним законодавством (на підставі Рекомендації МОП №91 та рішень грудневого (2018р.) та травневого (2019р) пленумів обкому профспілки) член профспілки отримає низку переваг у порівняні з працівником, який не є членом профспілки (зокрема щодо оплати праці за період простою не з вини працівника, виплати грошової винагороди та інших надбавок і доплат у максимальному розмірі у відповідності до Галузевої угоди).
Встановивши ці норми у колдоговорі, голова профкому (профорганізатор) погоджує з керівником закладу розміри доплат, надбавок, винагород, премій, навантаження, умови праці та відпочинку виключно членів профспілки.
Ти знатимеш свої права, га¬рантовані законами держави щодо норм робочого часу і часу відпочинку, відпусток, безпеч¬них умов роботи, гідної опла¬ти праці та пенсії.
Умітимеш їх захищати пе¬ред роботодавцем.
Матимеш право на без¬оплатну юридичну допомогу та допомогу профспілкових адво¬катів, якщо з тобою вчинили протизаконно, в т.ч. на захист прав та інтересів у судових органах.
Виявиш свої лідерські на¬вички, братимеш особисту участь у громадській діяльності колективу та профспілкової ор¬ганізації, прийнятті нею рішень, у тому числі обиратимеш керів¬ника та членів профкому.
Матимеш можливість на¬вчатися у вищих профспілкових закладах освіти, підвищувати свій рівень через систему проф¬спілкового навчання.
Братимеш участь у заходах профспілки щодо відстоювання належних трудових прав праців¬ників на національному рівні, справедливих тарифів на житло¬во-комунальні послуги, цін на газ та електроенергію.
Профспілка – міцна опора і надійний захист.
Тільки разом, консолідуючи свої сили, бажання і наполегливість ми зможемо
відстояти власні конституційні права та гарантії.
В єдності наша сила
Тільки разом, консолідуючи свої сили, бажання і наполегливість ми зможемо
відстояти власні конституційні права та гарантії.
В єдності наша сила
- Розділ: ---
| - Автор: Lenchik
- Коментарів: 0
- Переглядів: 5553
|
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.