: : Навігація : :
: : Календарь : :
: : Архіви : :
: : Партнери : :
Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією
- Гість
Будь ласка, зареєструйтесь
: : Опитування : :
: : Актуальні документи : :
- ВІДПОЧИНОК. САНАТОРІЙ ЧЕРЕМОШ. МОРШИН
- Санаторій Черемош м.Моршин знаходиться в центрі курорту, в лісопарковій зоні – екологічно чистій місцевості, де сама природа сприяє вашому від...
- Статут профспілки працівників освіти і науки України
- Завантажити статут [attachment=305] ...
- КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР (УГОДА) між управлінням освіти і науки облдержадміністрації та обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки України на 2012– 2015 роки
- Завантажити угоду [attachment=2] ...
- Розмір мінімальної заробітної плати: позиція профспілок
- В основу державної соціальної політики покладено ідею соціальних мінімумів: прожитковий мінімум, мінімальна зарплата, мінімальна пенсія, ака...
- Контакти
- КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ &nb...
Законопроектом «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», реєстраційний № 1577, що був поданий Кабінетом Міністрів на розгляд Верховної Ради України, пропонувалася норма про вилучення з відповідних статей Законів України, «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту» положень, що регламентують діяльність методичних установ.
Завдяки вжитим ЦК Профспілки спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти заходам вдалося не допустити внесення змін до цих законів щодо ліквідації районних, міських методичних кабінетів.
Натомість пунктом 12 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-VIII обласним, Київській міській державним адміністраціям надано право здійснити заходи щодо удосконалення їх мережі та скорочення видатків на утримання.
Пунктом 16 Прикінцевих положень цього закону Кабінету Міністрів України доручено у місячний строк з дня набрання ним чинності забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для його реалізації та забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Варто застерегти, що статтею 19 Закону України «Про освіту», статтею 42 Закону України «Про загальну середню освіту», статтею 25 Закону України «Про дошкільну освіту» передбачено, що науково-методичне забезпечення в галузі освіти, зокрема в системі загальної середньої освіти та у дошкільній освіти здійснюється методичними установами та методичними кабінетами.
Пунктом 4.1 Положення про районний (міський) методичний кабінет (центр), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.12.2008 № 1119, встановлено, що в штаті методкабінету (центру) можуть бути передбачені посади методистів відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти та Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, посади методистів з позашкільної освіти, корекційної освіти, психологічної служби, а також працівників обслуговуючого персоналу. Пунктом 5.2 Положення передбачено, що фінансування методкабінету (центру) здійснюється засновником за рахунок коштів місцевих бюджетів, а також з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
З огляду на зазначене, вважаємо, що до внесення змін до чинного законодавства слід керуватись діючим Положенням про районний (міський) методичний кабінет (центр), розробленим на виконання відповідних статей законів «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та «Про дошкільну освіту».