Эксклюзивные шаблоны DLE скачать бесплатно для dle.
Популярные игры онлайн для домашнего отдыха.
Диснеевские мультики скачать и смотреть онлайн.
Современное тепловое оборудование для обогрева дома.
Смотри какие красивые мотоциклы можно купить.
Добро пожаловать на сайт киа клуб и киа форум.
: : Навігація : :
: : Календарь : :
«    Листопад 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
: : Архіви : :
Листопад 2024 (7)
Жовтень 2024 (12)
Вересень 2024 (15)
Серпень 2024 (11)
Липень 2024 (8)
Червень 2024 (14)
: : Партнери : :

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією

: : Опитування : :
Як Ви ставитесь до пенсійної реформи? [?]
Позитивно
Негативно
Влаштовує... Але...
Зовсім негативно
Нецікавлюсь
: : Актуальні документи : :
Реорганізація юридичної особи шляхом приєднання


В зв’язку з численними зверненнями щодо порядку реорганізації закладів освіти шляхом злиття обком профспілки працівників освіти і науки України надає роз’яснення щодо порядку припинення юридичних осіб та дій кадрової служби під час реорганізації.
Відповідно до ст. 104 Цивільного Кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до
єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
Відповідно до частини третьої ст. 36 КЗпП України, у разі реорганізації підприємства, установи , організації (злиття, приєднання, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Зміна підпорядкованості підприємства, установи, організації (далі – заклад освіти) не припиняє дії трудового договору, і в новому закладі освіти зберігаються трудові відносини з працівниками (частина друга ст. 36 КЗпП). У цьому разі накази (розпорядження, постанови) про продовження трудових відносин не видаються.
В кожному закладі освіти кількість працівників, які підлягають персональному обліку, визначається штатним розписом. Отже, в новому закладі освіти необхідно внести зміни і доповнення до штатного розпису з урахуванням посад приєднаного закладу освіти і оформити їх відповідними наказами.
Якщо структура закладу освіти зазнає істотних змін (з'являються нові структурні підрозділи), доцільно затвердити і ввести в дію новий штатний розпис, який має затвердити керівник .
Для всіх посад, зазначених у штатному розписі, складаються посадові (робочі) інструкції. Їх слід розробити і затвердити в новому закладі освіти, оскільки вони мають бути взаємопов'язаними, аби не допустити дублювання функцій працівників. Посадові (робочі) інструкції затверджуються керівником закладу освіти, після чого доводяться до працівника під розписку. Робочу інструкцію слід погодити з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).
Для «легалізації» працівників в новому закладі потрібне відповідне рішення керівника . Для цього керівник або спеціаліст кадрової служб має підготувати наказ, в якому зазначається, що в зв’язку з реорганізацією закладу освіти шляхом приєднання до іншого слід включити до штатного розпису новоутвореного закладу освіти наступних працівників.
Копія цього  наказу передається до бухгалтерії відділу освіти для внесення відомостей на нових працівників.
У трудові книжки працівників вноситься відповідний запис. Про це окремим рядком у графі 3 трудової книжки робиться запис :
Дошкільний навчальний заклад «Сонечко» з 1 вересня 2012 року реорганізований шляхом приєднання до Іванівського навчально-виховного комплексу.
У графі 4 проставляється підстава про реорганізацію – наказ (постанова, розпорядження), його дата і номер. Такий запис робиться лише у трудових книжках працівників, у яких не змінилася назва професії та істотні умови праці.
У зв'язку із зміною організаційної структури підприємства у колективний договір теж необхідно внести відповідні зміни, оскільки це може стосуватися: встановлення премій, доплат, надбавок, винагород та інших виплат працівникам; додаткових відпусток тощо. Без внесення змін до колективного договору підприємство не має права нараховувати і виплачувати працівникам зазначені матеріальні заохочення та надавати додаткові, крім передбачених законодавством, відпустки.
Трудові книжки, особові справи та особові картки працівників типової форми № П-2 слід передати закладу-правонаступнику за актом приймання-передавання (при цьому вказується кількість аркушів у особових справах).
Особові картки працівників необхідно заповнити нові, бо сама типова форма № П-2 передбачає найменування підприємства, табельний номер, назву структурного підрозділу.
В особові справи працівників потрібно вкласти копію наказу про зарахування до штатного складу закладу осівти.
Якщо неможливо зберегти колишні істотні умови праці, а працівник не погоджується продовжувати працювати в нових умовах, трудовий договір припиняється і працівника може бути звільнено за пунктом 6 статті 36 КЗпП.
Працівників можна звільнити з попереднього закладу освіти за п. 1 ст. 40 КЗпП у разі, якщо реорганізація супроводжується скороченням чисельності або штату працівників, змінами в їх складі за посадами, спеціальностями з дотриманням вимог чинного законодавства.
Розглядаючи питання про звільнення, слід ураховувати переважне право працівників на залишення на роботі (ст. 42 КЗпП) та отримати згоду виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на звільнення кожного конкретного працівника.
Відповідно до п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.91 р. № 803-ХІІ (далі – Закон № 803), вивільняючи працівників у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, зокрема, ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства письмово повідомляють про це не пізніш як за два місяці державну службу зайнятості. До центру зайнятості за місцем реєстрації підприємства як платника страхових внесків подається звіт форми № 4-ПН (план) «Звіт про заплановане вивільнення працівників». Це дає змогу фахівцям центру зайнятості запобігти негативним явищам на ринку праці і, якщо є, запропонувати робочі місця для осіб, котрі підлягають вивільненню.
За невчасне подання або неподання звіту за формою № 4-ПН (факт) до підприємства застосовуються відповідні санкції – штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника (п. 5 ст. 20 Закону № 803).
У десятиденний строк після вивільнення працівників про це необхідно поінформувати центр зайнятості за місцем реєстрації закладу освіти як платника страхових внесків, надіславши звіт за формою № 4-ПН (факт) «Звіт про фактичне вивільнення працівників». У звіті вказуються фактичні дані про звільнених працівників, що теж фіксувалося у звіті за формою № 4-ПН (план) «Звіт про заплановане вивільнення працівників». Крім цих даних, вказується номер і дата наказу про фактичне звільнення працівників.
При реорганізації закладів освіти у відповідності до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та Статуту профспілки працівників освіти і науки України відбувається реорганізація первинних профспілкових організацій шляхом об’єднання.


Юрисконсульт обкому
 профспілки Г. Бебік

Эксклюзивные шаблоны DLE скачать бесплатно для dle.
Популярные игры онлайн для домашнего отдыха.
Диснеевские мультики скачать и смотреть онлайн.
Современное тепловое оборудование для обогрева дома.
Смотри какие красивые мотоциклы можно купить.
Добро пожаловать на сайт киа клуб и киа форум.
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.