Эксклюзивные шаблоны DLE скачать бесплатно для dle.
Популярные игры онлайн для домашнего отдыха.
Диснеевские мультики скачать и смотреть онлайн.
Современное тепловое оборудование для обогрева дома.
Смотри какие красивые мотоциклы можно купить.
Добро пожаловать на сайт киа клуб и киа форум.
: : Навігація : :
: : Календарь : :
«    Листопад 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
: : Архіви : :
Листопад 2022 (11)
Жовтень 2022 (12)
Вересень 2022 (15)
Серпень 2022 (10)
Липень 2022 (18)
Червень 2022 (25)
: : Партнери : :

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією

: : Опитування : :
Як Ви ставитесь до пенсійної реформи? [?]
Позитивно
Негативно
Влаштовує... Але...
Зовсім негативно
Нецікавлюсь
: : Актуальні документи : :
Про надання матеріальної допомоги в зв’язку з COVID-19
Про надання матеріальної допомоги  в зв’язку з COVID-19 Враховуючи складну та небезпечну ситуацію, пов’язану з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, з метою матеріальної підтримки працівників закладів та установ освіти, в т.ч. медичного персоналу, членів їхніх сімей і близьких родичів, які захворіли та перенесли це інфекційне захворювання, чи втратили через хворобу членів сім’ї або близьких родичів, керуючись нормами п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» та пп. 5 п. 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ», відповідно до яких керівникам закладів та установ освіти надано право в межах фонду оплати праці, затвердженого в кошторисах, надавати працівникам матеріальну допомогу до одного посадового окладу на рік, крім матеріальної допомоги на поховання, Кіровоградський обком профспілки працівників освіти і науки України рекомендує у найкоротші терміни провести відповідну роботу з метою максимального сприяння наданню матеріальної допомоги працівникам закладів та установ освіти у випадках їх захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, а також інфекційного захворювання членами їхніх сімей чи близькими родичами, або втрати через хворобу членів сім’ї або близьких родичів, в т. ч. використовуючи на це залишки освітньої субвенції.

Водночас звертаємо увагу на наступне.
Право на виплату матеріальної допомоги, передбаченої п. 4 постанови Кабінету Міністрів України № 1298 від 30.08.2002 р. та пп. 5 п. 4 наказу № 557 Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р., мають усі працівники закладу, установи освіти.

Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 31.03.2016 р. №351/13/84-16 виплата педагогічним та науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту» не виключає можливості виплати цим працівникам також і матеріальної допомоги, передбаченої підпунктом 5 пункту 4 наказу № 557, зокрема, для вирішення соціально-побутових питань.

Однак, згідно п.п. «б» п. 4 постанови № 1298, надати таку допомогу не можна родичам померлого працівника, виходячи з наступного.
По-перше, в п.п. «б» п. 4 постанови № 1298 йдеться лише про надання матеріальної допомоги працівникам. Звільнення померлого працівника відбувається після отримання від його родичів копії свідоцтва про смерть із зазначенням точної дати смерті, яка і є датою звільнення працівника. Отже, на момент звернення родичів працівник фактично вже не перебуває в трудових відносинах з установою. А виплата такої допомоги родичам на поховання працівника нормативними актами не передбачена.

По-друге, відповідно до п.п. «б» п. 4 постанови № 1298 матеріальна допомога будь-якого виду виплачується в межах фонду зарплати. У свою чергу, сума матеріальної допомоги, виплачена особам, які не перебувають у трудових відносинах з установою, відповідно до п. 3.32 Інструкції № 5 відноситься до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці. Тому виплата такої допомоги особам, які не є працівниками установи, суперечить постанові № 1298.

По-третє, установа має право здійснювати тільки ті видатки, які закладено до кошторису. Видатки можуть бути включені до кошторису, якщо вони передбачені законодавством, їх необхідність обумовлена характером діяльності установи. Крім того, для включення до кошторису видатки необхідно обґрунтувати розрахунками за кожним КЕКВ і деталізувати за видами та кількістю товарів (робіт, послуг) із зазначенням вартості за одиницю. Таке роз’яснення надало Міністерство фінансів України у листі від 14.04.2017 р. № 07010-05-2/10270. Законодавством не передбачено такий напрям видатків бюджетних установ, як цільова благодійна допомога (у тому числі допомога родичам померлого працівника). Так і благодійниками бюджетні установи виступати не можуть. Інструкцією № 333 передбачено, що бюджетні установи проводять виплати працівникам за КЕКВ 2111 «Заробітна плата». Саме за цим КЕКВ планують та здійснюють усі види виплат працівникам установи, передбачені законодавством про працю. Тому здійснити будь-які виплати іншим особам, які не є працівниками установи, неможливо.

Матеріальну допомогу на поховання родич померлого працівника може отримати:
- за місцем роботи померлого шляхом замовлення роботодавцем коштів у Фонді соціального страхування. У загальному порядку таку допомогу роботодавець замовляє у ФСС відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 20 Закону про соцстрахування;
- за своїм місцем роботи шляхом написання відповідної заяви.

Зважаючи на викладене вище, обком профспілки просить сприяти наданню матеріальної допомоги працівникам закладів та установ освіти у випадках їх захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, а також захворювання членів їхніх сімей чи близьких родичів, або втрати через хворобу членів сім’ї або близьких родичів.

Завантажити лист ОК:rk-mk-pk-pro-nadannya-materalnoyi-dopomogi.pdf [189,01 Kb]

Эксклюзивные шаблоны DLE скачать бесплатно для dle.
Популярные игры онлайн для домашнего отдыха.
Диснеевские мультики скачать и смотреть онлайн.
Современное тепловое оборудование для обогрева дома.
Смотри какие красивые мотоциклы можно купить.
Добро пожаловать на сайт киа клуб и киа форум.
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.