: : Навігація : :
: : Календарь : :
: : Архіви : :
: : Партнери : :
Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією
- Гість
Будь ласка, зареєструйтесь
: : Опитування : :
Як Ви ставитесь до пенсійної реформи? [?]
: : Актуальні документи : :
- ВІДПОЧИНОК. САНАТОРІЙ ЧЕРЕМОШ. МОРШИН
- Санаторій Черемош м.Моршин знаходиться в центрі курорту, в лісопарковій зоні – екологічно чистій місцевості, де сама природа сприяє вашому від...
- Статут профспілки працівників освіти і науки України
- Завантажити статут [attachment=305] ...
- КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР (УГОДА) між управлінням освіти і науки облдержадміністрації та обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки України на 2012– 2015 роки
- Завантажити угоду [attachment=2] ...
- Розмір мінімальної заробітної плати: позиція профспілок
- В основу державної соціальної політики покладено ідею соціальних мінімумів: прожитковий мінімум, мінімальна зарплата, мінімальна пенсія, ака...
- Контакти
- КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ &nb...
Зміни у пенсійному законодавстві

Відповідно до закону пенсійний вік для жінок щороку підвищувався на півроку. Відзначається, що в квітні 2021 року останній етап підвищення пенсійного віку.
У Пенсійному фонді України пояснюють, що тепер йтимуть на пенсію в 60 років ті жінки, які народилися після 1 квітня 1961 року. Це останній етап збільшення пенсійного віку, відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» за наявності відповідного стажу.
Відповідно до закону, пенсійний вік для жінок почав збільшуватися в 2011 році – з 55 років щорічно на 6 місяців. До 1 квітня 2021 року він склав 60 років, але при наявності необхідного страхового стажу.
Для виходу на заслужений відпочинок при досягненні пенсійного віку 60 років у 2021 році, відповідно до п.1 ст.26 закону стаж повинен бути не менше 28 років як у жінок, так і у чоловіків.
За відсутності 28-річного стажу, мінімальний вік для виходу на пенсію у 2021 році становитиме 63 роки (за наявності стажу 18-28 років).
Відповідно до п.4 ст.26 закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за наявності стажу від 15 до 18 років у 2021 році є можливість вийти на пенсію при досягненні 65-річного віку.
Пунктами 1, 2 3, вище згаданої статті закону встановлено, що у 2022 році для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 29 років стажу, у 63 роки – від 19 до 29 років, у 65 років – мінімум 19 років стажу.
Таким чином, частиною 11 ст. 26 встановлено право для виходу у 2028 році на пенсію громадянам у 60 років за наявності 35 років страхового стажу.
Якщо відповідний страховий стаж не нараховується, піти на заслужений відпочинок можливо буде лише в 63 роки.
За умови наявності до 65 років страхового стажу менше 25 років, пенсію громадянин не отримуватиме – замість неї буде надаватися соціальна допомога.
Пунктом 5 ст.26 цього ж закону надано право на призначення застрахованим особам пенсії незалежно від віку, але за умови наявності 40 і більше календарних років пенсії з 1 січня 2028 року.
Також з 1 квітня 2021 року Пенсійний фонд проведе перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам. Пенсії перерахують для 2 мільйонів працюючих громадян пенсійного віку, яким пенсії були призначені або перераховані понад два роки тому – до 1 квітня 2019 року.
- Розділ: Соціально-економічний захист » Пенсійне забезпечення
| - Автор: Lenchik
- Коментарів: 0
- Переглядів: 352
|
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.