: : Навігація : :
: : Календарь : :
: : Архіви : :
: : Партнери : :
Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією
- Гість
Будь ласка, зареєструйтесь
: : Опитування : :
Як Ви ставитесь до пенсійної реформи? [?]
: : Актуальні документи : :
- ВІДПОЧИНОК. САНАТОРІЙ ЧЕРЕМОШ. МОРШИН
- Санаторій Черемош м.Моршин знаходиться в центрі курорту, в лісопарковій зоні – екологічно чистій місцевості, де сама природа сприяє вашому від...
- Статут профспілки працівників освіти і науки України
- Завантажити статут [attachment=305] ...
- КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР (УГОДА) між управлінням освіти і науки облдержадміністрації та обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки України на 2012– 2015 роки
- Завантажити угоду [attachment=2] ...
- Розмір мінімальної заробітної плати: позиція профспілок
- В основу державної соціальної політики покладено ідею соціальних мінімумів: прожитковий мінімум, мінімальна зарплата, мінімальна пенсія, ака...
- Контакти
- КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ &nb...
Нестача вчителів: освіта очолює список галузей за браком кадрів в Україні

На початку 2025 року ситуація залишалася також складною: у січні бракувало 1,5 тисячі фахівців, зокрема 800 – у дошкільній освіті.
У лютому цього року на одному із порталів пошуку роботи було розміщено 1748 вакансії вчителів різних предметів, серед яких – вчителі початкових класів, англійської і української мови, математики, біології, хімії, історії та інформатики.
«Основними причинами дефіциту кадрів є скорочення пропозиції робочої сили внаслідок воєнних дій, міграції населення, призову чоловіків та жінок на військову службу. Через суттєві зміни в економіці загострюється структурне безробіття. За багатьма професіями спостерігається гострий дефіцит кадрів, при цьому наявні шукачі роботи не володіють необхідними уміннями та навичками. Крім того, через призов чоловіків на військову службу, ускладняється укомплектування робочих місць, на яких традиційно працювали чоловіки. Якщо до початку війни у структурі безробітних жінки становили 55%, то сьогодні частка жінок зросла до 81%», – розповідає заступник директора Державного центру зайнятості Станіслав Павленко в інтерв’ю для «Радіо Свобода».
Воєнні дії, міграція населення, призов на військову службу та економічна нестабільність не лише спричинили скорочення пропозиції робочої сили, а й загострили проблему безробіття.
Крім того, низький рівень заробітної плати педагогів залишається вагомим чинником, що впливає на відтік кадрів із освітньої сфери. Адже згідно з даними дослідження «Вчителі України: кадровий потенціал» лише 12% задоволені рівнем своєї заробітної плати.
Вирішення цієї проблеми потребує комплексного підходу, включаючи підвищення оплати праці, поліпшення умов роботи та створення привабливих перспектив для молодих спеціалістів у сфері освіти.
Усім важливо усвідомити: сьогодні ключовим завданням є не лише забезпечення належної оплати праці, безпечних і гідних умов роботи для освітян, а й формування в суспільстві поваги до педагогічної професії, підвищення статусу вчителя та започаткування широкого суспільного діалогу про роль і цінність педагогів у майбутньому країни.
За матеріалами - ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
- Розділ: Офіційні документи та повідомлення » Інформація про найважливіші події
| - Автор: Lenchik
- Коментарів: 0
- Переглядів: 14
|
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.