: : Навігація : :
: : Календарь : :
Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
---|---|---|---|---|---|---|
: : Архіви : :
: : Партнери : :
Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією
- Гість
Будь ласка, зареєструйтесь
: : Опитування : :
: : Актуальні документи : :
- ВІДПОЧИНОК. САНАТОРІЙ ЧЕРЕМОШ. МОРШИН
- Санаторій Черемош м.Моршин знаходиться в центрі курорту, в лісопарковій зоні – екологічно чистій місцевості, де сама природа сприяє вашому від...
- Статут профспілки працівників освіти і науки України
- Завантажити статут [attachment=305] ...
- КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР (УГОДА) між управлінням освіти і науки облдержадміністрації та обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки України на 2012– 2015 роки
- Завантажити угоду [attachment=2] ...
- Розмір мінімальної заробітної плати: позиція профспілок
- В основу державної соціальної політики покладено ідею соціальних мінімумів: прожитковий мінімум, мінімальна зарплата, мінімальна пенсія, ака...
- Контакти
- КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ &nb...

Голова обласної організації Профспілки Сергій Петров у своєму виступі звернув увагу присутніх на практику укладання та контролю виконання колдоговорів у первинних профорганізаціях , наголосивши на необхідності запровадження кращих умов для членів Профспілки.
Заступник голови обкому Профспілки Світлана Гостєва в рамках теми семінару ознайомила учасників з правовим регулюванням колдоговірних відносин, змістом колективного договору, особливостями його укладення та реєстрації, наголосила на значенні колдоговору як основного нормативного документу, що регулює трудові відносини між працівником та роботодавцем.
Учасники заходу активно долучалися до обговорень та отримати потрібні консультації.

Голова обласної організації Профспілки Сергій Петров у своєму виступі ознайомив учасників семінару зі змінами, які відбулися за підсумками звітно-виборної кампанії, привітав новообраних голів членських організацій. Зазначив, що серед особливостей даної звітної компанії – діяльність профспілкових організацій скорегована з врахуванням військового стану, та зміщено вектор діяльності профкомів з культмасової, спортивно-масової роботи та дозвіллєвих заходів до правозахисної роботи, до співпраці з депутатами та керівництвом територіальних громад.
Заступник голови обкому Профспілки Світлана Гостєва в рамках теми семінару «Професійна спілка як особливий вид громадської організації» ознайомила учасників зі структурою Профспілки, основними нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність профспілок, обов’язками та правами профорганізації, з питаннями організаційної роботи. Детально розглянула тему гарантій діяльності профспілок, додаткових гарантій для членів виборних органів Профспілки.
Учасники заходу активно долучалися до обговорень та отримати потрібну консультацію.
Під час семінару заступник голови обкому Гостєва Світлана Анатоліївна звернула увагу керівників закладів освіти на законодавчі вимоги щодо оформлення їх викладацької діяльності в закладі освіти, юрисконсульт обкому Цехмістер Анна Миколаївна ознайомила з особливостями врегулювання конфлікту інтересів, що може виникнути при здійсненні директором закладу освіти своїх посадових обов’язків, шляхом встановлення зовнішнього контролю відповідальної особи органу управління освітою відповідної громади.
Також, спеціалісти обкому в режимі круглого столу обговорили з присутніми керівниками закладів освіти врегулювання поточних проблемних питань забезпечення здійснення освітньої діяльності закладами області.




В роботі заходу взяв участь голова обласної організації Профспілки Петров С.Ю. У своєму виступі Сергій Юрійович, зокрема, поінформував про стан фінансування галузі в закладах освіти області (в частині виплати надбавок, доплат, винагород та ін. соціальних гарантій в т.ч. на безкоштовні медичні огляди) у поточному році та щодо прогнозних показників Державного бюджету наступного ріку на освіту, в т.ч. на освітню субвенцію.

Відкрив навчання голова обласної організації Профспілки Сергій Петров. Голова налаштував учасників на продуктивну працю та підкреслив важливість відслідковувати та аналізувати законодавчі зміни і процеси, які вони за собою приносять, щоб у подальшому ефективно використовувати документи у роботі профспілкових організацій.

Участь у тренінгу взяли молоді профспілкові активісти з Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Харківської та Херсонської областей.

Завантажити інформаційний вісник:
- Разділ: Досвід » Методичні матеріали
| - Автор: Lenchik
- Комментарів: 0
- Переглядів: 245
|
З набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» було змінено порядок нарахування заробітної плати працівників бюджетної сфери, зокрема галузі освіти: підвищено розміри посадових окладів та ставок заробітної плати, визначено розміри доплат і надбавок у повному обсязі, додатково виділені кошти на преміювання з метою «штучного» вирівнювання розмірів заробітної плати до рівня проіндексованої, тобто «обнулення» індексації. Ці заходи носили тимчасовий характер до час у введення в дію Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік».
Проте, реалізація вказаної постанови на практиці викликала ряд запитань, надати відповіді на які – мета даних методичних рекомендацій.
Сподіваємося, що вони будуть використанні виборними органами профспілки, комісіями по трудових спорах для зняття соціальної напруги у трудових колективах.
Голова обкому профспілки Скалько С.Л.,
юрисконсульт Гостєва С.А.
- Разділ: Досвід » Методичні матеріали
| - Автор: Lenchik
- Комментарів: 0
- Переглядів: 2603
|
Однією з основних функцій професійних спілок є захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки серед яких пріоритетними є питання заробітної плати. Стаття 43 Конституції України гарантує кожному працівнику право на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право працівників на своєчасне одержання винагороди за працю захищене законом, в тому числі ст. 115 Кодексу законів про працю України і ст. 24 Закону України «Про оплату праці» згідно яких роботодавець зобов'язаний здійснювати виплату заробітної плати найманим працівникам регулярно в робочі дні у строки, установлені колективним договором з обов'язковим дотриманням таких вимог:
по-перше, не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів,
по-друге, не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
- Разділ: Досвід » Методичні матеріали
| - Автор: Scherba
- Комментарів: 0
- Переглядів: 1249
|
Кіровоградським обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки України з метою надання практичної допомоги при веденні колективних переговорів та укладення колективного договору розроблено зразок колективного договору.
Нормативні документи та роз’яснення, подані у цьому збірнику, допоможуть членам профспілки більш детально розібратися у складному колдоговірному процесі .
Сподіваємося, що ці матеріали будуть добрим посібником у практичній роботі профспілкових організацій по забезпеченню соціального захисту працівників освіти.
- Разділ: Досвід » Методичні матеріали
| - Автор: Scherba
- Комментарів: 0
- Переглядів: 1111
|