Эксклюзивные шаблоны DLE скачать бесплатно для dle.
Популярные игры онлайн для домашнего отдыха.
Диснеевские мультики скачать и смотреть онлайн.
Современное тепловое оборудование для обогрева дома.
Смотри какие красивые мотоциклы можно купить.
Добро пожаловать на сайт киа клуб и киа форум.
: : Навігація : :
: : Календарь : :
«    Листопад 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
: : Архіви : :
Листопад 2022 (11)
Жовтень 2022 (12)
Вересень 2022 (15)
Серпень 2022 (10)
Липень 2022 (18)
Червень 2022 (25)
: : Партнери : :

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією

: : Опитування : :
Як Ви ставитесь до пенсійної реформи? [?]
Позитивно
Негативно
Влаштовує... Але...
Зовсім негативно
Нецікавлюсь
: : Актуальні документи : :
Напередодні VІІ з’їзду профспілок України

 Напередодні VІІ з’їзду профспілок України

Наприкінці 2015р. відбулися всеукраїнські збори голів первинних організацій професійних спілок України, у яких взяло участь біля 1000 профспілкових лідерів первинної ланки галузевих профспілок.

Від нашої обласної організації участь у зборах брала Пономаренко Л.В. – доцент КДПУ, голова профкому.

Голова ФПУ Осовий Георгій Васильович обґрунтував необхідність таких зборів тим, що життя поставило перед профспілками настільки гострі масштабні питання і вимагає від вищих виборних органів профспілок звірити свої дії, думки і плани з лідерами первинних організацій, які представляють трудові колективи, знають життя і настрої оцінку і прагнення спілчан.

 

В умовах нинішніх складних соціально-економічних обставин у державі вкрай важливо виробити тактику консолідованих дій як на національному рівні, так і на місцях, щоб зупинити руйнування економіки, падіння реальної заробітної плати, зубожіння працюючих людей знищення соціального страхування.

Не менш важливим є вироблення тактики протидії агресивному наступу на права і соціальні гарантії працюючих, а також наступу на права найбільш масової і потужної і впливової громадської організації – професійні спілки.

 

В плані соціально-економічного захисту трудящих ФПУ узгодила свої дії зі спільним представницьким органом профспілок, підписала угоди і меморандум про співпрацю з депутатськими фракціями і комітетами Верховної Ради, окремими міністерствами з метою посилення впливу на реформи. Владою задекларовано понад 200 реформ, в т.ч. зміни до Конституції України, державного управління, децентралізації влади, зміни в економіці, соціальній та трудовій сферах.

Реформи – це насамперед оновлення законодавства – це і є перший важливий для профспілок рубіж обстоювання і захисту інтересів спілчан.

Спеціалістами ФПУ проведено експертизу понад 300 законопроектів, проведено їх захист в урядових та парламентських комітетах, де профспілки мають своїх представників.

Нажаль наявність лише цих інструментів не гарантує успіху, адже практично більшість домовленостей профспілок з парламентськими комітетами блокується Кабінетом Міністрів. Хоч рішучі цілеспрямовані дії ФПУ дали можливість зініціювати вступ у Національний трудовий конфлікт, консолідувати на цій основі дії ще п’яти національних профспілкових об’єднань, тобто об’єднати профспілковий рух, а це означає укріпити його і добитися позитивних зрушень у оплаті праці – підвищення заробітної плати на 3 міс. раніше передбаченого бюджетом 2015р. терміну, все ж профспілки не досягли очікуваної дієвої підтримки від національної ради роботодавців і не лише тому, що у їх стосунках з Урядом в соціальному діалозі теж досить напружені і не результативні, і Уряд не відреагував належним чином на План модернізації України до 2030р. «Від кризи до економічного зростання», а ще й тому, що інтереси роботодавців не співпадають з інтересами трудового народу, який представляють профспілки.

 

Про те, настільки ефективно Уряд управляє економікою держави, державною власністю красномовно свідчать такі цифри:

-         підприємств державної власності в Україні – 3,5 тис. станом на 1 липня 2015р., не працювало – 1170 (приблизно 40%) суб’єктів господарювання, 355 (10%) – банкрути, 675(20%) знаходяться у стадії реорганізації або ліквідації, заборгованість із заробітної плати перевищила 560 млн. грн.

Адже Національна соціально-економічна рада має бути ефективною моделлю управління державними справами і у складі цього органу – тріумвірат. Уряд, роботодавці, профспілки мають чітко і злагоджено вирішувати делеговані їм народом повноваження, а виходить щось схоже на байку про лебедя, рака і щуку. Соціальний діалог, діловий, результативний, як це має бути на найвищому державному рівні відсутній. Тому так довго і так важко просувається робота щодо укладення Генеральної тарифної угоди, яка мала б дати новий імпульс до удосконалення цієї роботи на всіх рівнях у державі.

Відбувається агресивний наступ на права профспілок, намагання позбавити майна, матеріальної бази, фінансових ресурсів, урізання прав і повноважень на представництво і захист працівників.

 

Яскравим підтвердженням цього став законопроект №2983 щодо державної реєстрації, яким декларувався намір профспілкові організації всіх рівнів взяти під тотальний контроль органів юстиції  в т.ч. статутні норми, всупереч закону про профспілки. Уникнути цього «покріпачення»  профспілок вдалося завдяки неймовірним зусиллям ФПУ, ЦК Профспілки   при масовій підтримці  з місць членів профспілок та виборних органів і особливо – Міжнародної Конфедерації профспілок та Міжнародної організації праці, парламентського Уповноваженого з прав людини та ряду Комітетів Верховної Ради і депутатів.

Нині продовжується боротьба проти суттєвого обмеження прав студентських організацій профспілок.

ФПУ відкрила реєстрацію випадків порушення прав профспілок, встановила звітність з цього питання. Кожен випадок не лише порушень, а навіть спроб це зробити має одержати належну , обґрунтовану законом оцінку.

 

Прорахунки у соціально-економічному розвитку України, різке збідніння трудового люду створює соціальну наругу не лише у трудових колективах, а й незайнятого населення.

За умов відсутності будь-яких дій урядової сторони, спрямованих на залагодження конфлікту, навіть відмова Уряду від робочих зустрічей з профспілковими лідерами галузевих профспілок, відмова Прем’єр-міністра від участі у всеукраїнських зборах голів профспілкових організацій, небажання почути їх, поспілкуватися не через телеекран, а напряму, трудовий спір з Урядом може перерости у загальнонаціональний страйк. Опитування, проведені соціологами Академії праці України у квітні – серпні 2015р. засвідчили, що кількість спілчан, готових вийти на страйк зросла удвічі порівняно з попереднім опитуванням і складає 26%.

Освітяни Кіровоградщини активно підтримують дії ФПУ, що проводяться у рамках трудового спору, брали участь у всіх акціях протесту всеукраїнського та місцевого рівня. На підтримку конфлікту 1 травня 2015р. було проведено велелюдний мітинг освітян області на підтримку дій ФПУ, внесено пропозиції до проектів законів про державний бюджет 2016р., Податковий трудовий кодекси, законопроекти «Про освіту». Проти урядового законопроекту «Про освіту» зібрано 14 тис. підписів освітян області, які долучені до 687 тис. підписів зібраних в Україні. і передано Верховній Раді України у день проведення парламентських слухань на тему «Правове забезпечення реформи освіти в Україні» (9 грудня 2015р).

 

Профспілкові організації працівників освіти області підтримують позицію Федерації профспілок України у трудовому спорі з Урядом, всі вимоги і план дій щодо забезпечення проходження всіх етапів трудового конфлікту, супровід його акціями протесту та іншими протестними заходами, а також висловлюють позитивне ставлення до вимоги ФПУ, озвученої на всеукраїнських зборах голів первинних профспілкових організацій: «Якщо ми приймаємо рішення про всеукраїнську акцію, то всі без виключення організації мають брати участь на місцях, в містах, районах та столиці. Ніхто з нас немає права відсиджуватися. Результати не приходять самі по собі – потрібна дія».

В єднсті наша сила!

Напередодні VІІ з’їзду профспілок України

Напередодні VІІ з’їзду профспілок України

Напередодні VІІ з’їзду профспілок України

Напередодні VІІ з’їзду профспілок України

Напередодні VІІ з’їзду профспілок України

 

  • Розділ: --- |
  • Автор: Lenchik
  • Коментарів: 0
  • Переглядів: 576 |
Эксклюзивные шаблоны DLE скачать бесплатно для dle.
Популярные игры онлайн для домашнего отдыха.
Диснеевские мультики скачать и смотреть онлайн.
Современное тепловое оборудование для обогрева дома.
Смотри какие красивые мотоциклы можно купить.
Добро пожаловать на сайт киа клуб и киа форум.
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.