: : Навігація : :
: : Календарь : :
: : Архіви : :
: : Партнери : :
Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією
- Гість
Будь ласка, зареєструйтесь
: : Опитування : :
Як Ви ставитесь до пенсійної реформи? [?]
: : Актуальні документи : :
- ВІДПОЧИНОК. САНАТОРІЙ ЧЕРЕМОШ. МОРШИН
- Санаторій Черемош м.Моршин знаходиться в центрі курорту, в лісопарковій зоні – екологічно чистій місцевості, де сама природа сприяє вашому від...
- Статут профспілки працівників освіти і науки України
- Завантажити статут [attachment=305] ...
- КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР (УГОДА) між управлінням освіти і науки облдержадміністрації та обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки України на 2012– 2015 роки
- Завантажити угоду [attachment=2] ...
- Розмір мінімальної заробітної плати: позиція профспілок
- В основу державної соціальної політики покладено ідею соціальних мінімумів: прожитковий мінімум, мінімальна зарплата, мінімальна пенсія, ака...
- Контакти
- КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ &nb...
Підсумки колективно-договірної роботи на рівні Профспілки та Міністерства освіти
23 листопада 2016 року у Києві відбувся І пленум Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України, вів – голова Профспілки Георгій Труханов.
Участь у роботі пленуму взяли Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, заступник міністра Павло Хобзей, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.
Основне питання – стан виконання Галузевої угоди між Міністерством та ЦК Профспілки на 2011-2015 роки, продовженої на 2016 рік, та нова Галузева угода на 2016-2020 роки. Співдоповідачами з цього питання виступили заступник Голови Профспілки Сергій Романюк та заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
Заслухавши і обговоривши інформації ЦК Профспілки та Міністерства, учасники пленуму наголосили на необхідності посилення подальшої співпраці ЦК Профспілки, виборних органів організаційних ланок Профспілки усіх рівнів та Міністерства освіти і науки України, місцевих органів управління освіти і науки, інших владних структур на засадах соціального партнерства.
Пленум відмітив, що Профспілка працівників освіти і науки України, відповідаючи вимогам Закону України «Про соціальний діалог», на сьогодні є єдиною репрезентативною професійною спілкою освітян в Україні.
Захисні положення Галузевої угоди є основою для укладення регіональних галузевих угод і колдоговорів навчальних закладів та установ освіти.
За даними 2015 року колективними договорами в Україні охоплено 1179,8 тисяч працюючих або 99,7% загальної чисельності працівників закладів освіти, де створені первинні профспілкові організації, у нашій області 25948 працюючих або 98%.
На виконання зобов’язань за Галузевою угодою Профспілка та всі її структурні ланки, в т.ч. первинні організації брала активну участь у законотворчому процесі при розгляді та погодженні нормативно-правових актів, які зачіпають права та інтереси працівників галузі, а також осіб, які навчаються. Впродовж 2011-2015 років розглянуто та внесено пропозиції майже до 556 законопроектів, 474 проектів постанов Кабінету Міністрів України, 367 проектів наказів та 363 інших нормативних документів Міністерства освіти і науки України, значна частина яких врахована під час їх схвалення та затвердження.
Здобутком Сторін стало виправлення ситуації з затримкою виплати заробітної плати працівникам у 2012-2015 роках. Необхідні кошти були вишукані Урядом для забезпечення своєчасної її виплати.
Забезпечено певне зростання заробітної плати працівників та поліпшення стипендіального забезпечення студентів.
Опротестовано низку запропонованих Кабінетом Міністрів України заходів «шокової терапії».
Надавалися спільні роз’яснення з трудових питань. Відображені певні пропозиції ЦК Профспілки у типових штатних нормативах навчальних закладів.
Разом з тим, учасники пленуму виокреслили ряд проблемних питань, які через недостатній рівень фінансування не вдалося вирішити. Це стосується, зокрема, невиконання норм ст. 57 закону «Про освіту» щодо розміру посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних працівників та рівня заробітної плати спеціалістів. Не дотримуються норми законодавства про оплату праці стосовно розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду. Порушуються житлово-побутові гарантії сільським педагогам.
Мали місце випадки несвоєчасної виплати відпускних, допомоги на оздоровлення, винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків.
Враховуючи зазначене вище, учасники вищого виборного профспілкового органу підтримують пропозиції Спільної комісії Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України для ведення переговорів і здійснення контролю за виконанням Галузевої угоди щодо збереження структури чинної Угоди, включення в проект Галузевої угоди на 2016-2020 роки частини положень, які не втратили своєї актуальності, а також тих, які не вдалося забезпечити та зумовлених нагальними проблемами.
Пленум схвалив проект Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки.
Свої підписи на документі під час урочистої церемонії поставили Голова Профспілки Георгій Труханов та Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Георгій Труханов наголосив, що Профспілка працівників освіти і науки України, сьогодні є єдиною професійною спілкою освітян, яка підтвердила свою репрезентативність. І підписуючи такий важливий документ, Профспілка і галузеве міністерство готові разом працювати задля підвищення іміджу професії учителя й захисту прав та інтересів працівників галузі.
За словами заступника Міністра освіти і науки УкраїниПавла Хобзея колективно-договірне регулювання трудових та соціально-економічних відносин в освіті залишається однією з пріоритетних форм соціального партнерства.
Він сказав, що Галузева угода – це один із основних стратегічних нормативних документів соціального партнерства, який передбачає регулювання трудових відносин та соціально-економічних питань у освітній галузі, охоплює великий сегмент відносин у трудових колективах та спонукає до посилення відповідальності керівників навчальних закладів, первинних профспілкових організацій і безпосередньо Міністерства за виконання взятих сторонами зобов’язань.
«Вважаю за необхідне зауважити, що Міністерством забезпечується дотримання Порядку здійснення соціального діалогу, визначеного Регламентом Кабінету Міністрів України і Генеральної угодою. І під час підготовки проектів законів, інших нормативно-правових актів постійно проводиться робота та здійснюються спільні заходи із соціальними партнерами»,– підкреслив заступник Міністра освіти.
Підбиваючи підсумки роботи Профспілки й Міністерства щодо виконання Галузевої угоди 2011-2015 років заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк наголосив, що переговорний процес є найбільш перспективною і конструктивною формою соціального партнерства.
На його розвиток було спрямовано роботу організації. А з боку соціального партнера – Міністерства освіти і науки України, Профспілка відчувала розуміння та підтримку. Адже неодноразово відбувалися переговори представників Профспілки та керівництва міністерства з обговорення нагальних проблем соціального захисту працівників галузі, студентства та інших соціальних проблем, що виникають у ході реформування освіти та визначення шляхів їх вирішення.
Досягнуто домовленостей про збереження при підготовці проекту Галузевої угоди на 2016-2020 роки структури чинної угоди з доповненнями її положеннями, які витікають з сучасного стану нормативно-правової бази, поставлених сьогоденням перед галуззю освіти нових проблем, зумовлених, зокрема, оптимізацією мережі навчальних закладів та з метою подальшого врегулювання трудових і соціально економічних прав та інтересів працівників і осіб, які навчаються.
Удосконаленням соціального партнерства в умовах адміністративної, фінансової децентралізації, реформування освіти є нагальною потребою.
Конструктивний діалог завжди сприяє досягненню кращого результату у пошуках будь-якого рішення, яких перед виборними органами обласної ланки, районної і міської обласної профспілкових організацій і особливо у первинних організаціях належить шукати не мало.
Конструктивна колдоговірна робота на всіх рівнях у нашій профспілці повинна бути гарантом соціального захисту, правової допомоги, майданчиком для вирішення нагальних проблем кожного спілчанина, кожного трудового колективу.
С.Л. Скалько,
Голова Кіровоградського обкому профспілки
працівників освіти і науки України
Голова Кіровоградського обкому профспілки
працівників освіти і науки України
- Розділ: Офіційні документи та повідомлення
| - Автор: Lenchik
- Коментарів: 0
- Переглядів: 592
|
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.