: : Навігація : :
: : Календарь : :
: : Архіви : :
: : Партнери : :
Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією
- Гість
Будь ласка, зареєструйтесь
: : Опитування : :
Як Ви ставитесь до пенсійної реформи? [?]
: : Актуальні документи : :
- ВІДПОЧИНОК. САНАТОРІЙ ЧЕРЕМОШ. МОРШИН
- Санаторій Черемош м.Моршин знаходиться в центрі курорту, в лісопарковій зоні – екологічно чистій місцевості, де сама природа сприяє вашому від...
- Статут профспілки працівників освіти і науки України
- Завантажити статут [attachment=305] ...
- КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР (УГОДА) між управлінням освіти і науки облдержадміністрації та обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки України на 2012– 2015 роки
- Завантажити угоду [attachment=2] ...
- Розмір мінімальної заробітної плати: позиція профспілок
- В основу державної соціальної політики покладено ідею соціальних мінімумів: прожитковий мінімум, мінімальна зарплата, мінімальна пенсія, ака...
- Контакти
- КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ &nb...
14 листопада 2024р. в режимі відеоконференції відбулася нарада-семінар, на якій заступник голови обкому Профспілки Гостєва Світлана Анатоліївна та юрисконсульт обкому Профспілки Цехмістер Анна Миколаївна детально ознайомили голів територіальних організацій та ППО обласного підпорядкування з вимогами законодавства щодо оформлення викладацької роботи керівного складу закладів освіти, щодо завчасного вжиття заходів для запобігання та врегулювання потенційного конфлікту інтересів і щодо процедури застосування зовнішнього контролю за виконанням особою відповідного завдання, вчиненням нею певних дій чи прийняття рішень, передбачених вимогами п.п.1, 2 ч.1 ст.28, п.2 ч.1 ст. 29, 33 Закону України «Про запобігання корупції».
Також, юрисконсульт обкому Цехмістер Анна Миколаївна за допомогою презентації ознайомила керівників профорганізації з основними змінами внесеними наказом МОН від 10.09.2024 р. за №1277 до Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 09.09.2022 року за №805.
- Разділ: Правовий захист
| - Автор: Lenchik
- Комментарів: 0
- Переглядів: 12
|
Наказ Міністерства охорони здоров’я від 08.11.2023 № 1925 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23 липня 2002 року N 280» зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2023 р. за N 2012/41068 набула чинності 1 жовтня 2024 року.
Цим наказом Міністерство охорони здоров’я затвердило нові вимоги до організації та проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників закладів освіти.
- Разділ: Правовий захист » Нормативно-правові документи
| - Автор: Lenchik
- Комментарів: 0
- Переглядів: 51
|
Працівник порушує трудову дисципліну. Як роботодавець може його за це наказати? Законодавство надає можливість притягнути працівника до дисциплінарної відповідальності. Як це правильно зробити та які документи необхідно оформити, розглядаємо у цій статті.
Нормативне регулювання дисциплінарної відповідальності
Правила притягнення працівників до дисциплінарної відповідальності встановлені гл. Х Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП).
- Разділ: Правовий захист » Нормативно-правові документи
| - Автор: Lenchik
- Комментарів: 0
- Переглядів: 36
|
Відпустки для вагітних жінок і працівників з дітьми
Задекларована праця = трудові права і соціальні гарантії для найманих працівників
Зміни в трудовому законодавстві під час воєнного стану
Надомна й дистанційна робота
Праця неповнолітніх
Трудові й соціальні гарантії для вагітниї жінок і працівників з дітьми
Як оформити не повнолітнього працівника
Чим відрізняються трудовий і цивільно-правовий договори
- Разділ: Правовий захист » Нормативно-правові документи
| - Автор: Lenchik
- Комментарів: 0
- Переглядів: 24
|
На «гарячу профспілкову лінію» Федерації профспілок України надійшло питання щодо порядку прийняття на роботу голови первинної профспілкової організації (далі – ППО) та чи повинен голова ППО, який набув своїх повноважень після проведення виборів і обрання головою за умови оформлення трудових відносин, мати посадові інструкції?
Відповідає Департамент правового захисту апарату ФПУ
Посада голови ППО є виборною. Відповідно до Статуту (положення) керівником ППО є її голова, який у період між зборами (конференціями), засіданнями профкому, як правило, здійснює керівництво профспілковою організацією та її виборними органами.
Відповідно до п. 6 ч.3 ст. 14 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» статут (положення) профспілки повинен містити організаційну структуру профспілки, повноваження її організацій, виборних органів, порядок формування їх складу. Тобто у статуті чи положенні профспілки повинна міститись інформація щодо порядку обрання та звільнення голови ППО.
- Разділ: Правовий захист » Нормативно-правові документи
| - Автор: Lenchik
- Комментарів: 0
- Переглядів: 30
|
Буде збільшено академічні свободи вихователів, зменшений обсяг навантаження, а також підвищена заробітна плата педагогічних працівників.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про дошкільну освіту» (законопроект № 8030).
Документ гарантує розвиток сучасної, якісної системи освіти, завдяки якій діти отримуватимуть якісні знання.
- Разділ: Правовий захист » Нормативно-правові документи
| - Автор: Lenchik
- Комментарів: 0
- Переглядів: 38
|
ПИТАННЯ
Скільки мінімально місяців потрібно найманій працівниці бути оформленою офіційно, щоб отримати по лікарняному допомогу по вагітності та пологах?
ВІДПОВІДЬ
Для найманих працівників обмеження не встановлені.
Стаття 184 КЗпП забороняє відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов'язаних з вагітністю.
Право на отримання страхових виплат від ПФУ у застрахованої особи виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення). (ч. 1 ст. 12 Закону України від 23.09.1999 № 1105 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
Отже обмеження щодо прийому на роботу вагітної жінки та кількості необхідних місяців роботи до настання відпустки по вагітності та пологах в законодавстві не передбачені.
Проте, якщо жінка працевлаштована менше двох місяців, фахівці ПФУ можуть вважати виплату допомоги по вагітності та пологах зловживанням з боку роботодавця, якщо працівниці встановлений посадовий оклад вище ніж у інших працівників або жінка працевлаштована на новоствореному робочому місці.
- Разділ: Правовий захист » Питання та відповіді
| - Автор: Lenchik
- Комментарів: 0
- Переглядів: 61
|
Видавати працівникам трудові книжки, які зберігаються у роботодавця, наразі підстав немає. В той же час, відсутні підстави відмовити працівнику у видачі такої трудової книжки на його вимогу. Таку вимогу бажано оформити у вигляді заяви. Також, трудова книжка має бути видана працівнику у разі його звільнення. Видача всіх наявних трудових книжок працівникам в обов’язковому порядку передбачається після завершення робіт щодо включення Пенсійним фондом України до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників, які мають бути здійснені протягом п’яти років.
За Матеріалами - Державної служби України з питань праці
- Разділ: Правовий захист » Питання та відповіді
| - Автор: Lenchik
- Комментарів: 0
- Переглядів: 67
|
❓Розлучена жінка виховує дитину з інвалідністю. Чи має право батько дитини на додаткову відпустку?
✅Так, має. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, надається одному з батьків (матері або батькові). Батько на рівні з матір’ю має право на додаткову відпустку як працівник, що має дитину з інвалідністю, але за умови, що мати не скористалася такою відпусткою у відповідному році. Проте, у разі якщо батько позбавлений батьківських прав, він не має права на таку відпустку.
- Разділ: Правовий захист » Питання та відповіді
| - Автор: Lenchik
- Комментарів: 0
- Переглядів: 38
|
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на запити з місць стосовно подання страхувальником відомостей до Реєстру застрахованих осіб в електронній формі про належність працівника до Профспілки працівників освіти і науки України повідомляє наступне.
Згідно зі статтею 32 Конституції України не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Статтею 8 (1) Хартії фундаментальних прав Європейського Союзу («Хартія») і статтею 16 (1) Договору про функціонування Європейського Союзу (ДФЄС) встановлено, що кожна особа має право на захист своїх персональних даних.
Завантажити лист ЦК Профспілки:
- Разділ: Правовий захист
| - Автор: Lenchik
- Комментарів: 0
- Переглядів: 91
|